Budynek i wyposażenie przedszkola

Budynek przedszkola w GdyniMała Akademia Twórczego Przedszkolaka PRZYMIERZE Z DZIECKIEM (autorska placówka przedszkolna dla dzieci 3-5 letnich) mieści się w urokliwej części Gdyni, na Kamiennej Górze, 100 m od ulicy Świętojańskiej, w niewielkiej odległości od morza.

Położenie budynku umożliwia dzieciom korzystanie z częstych spacerów nad morze i do parku. Siedzibą Małej  Akademii jest odrestaurowana, zabytkowa willa z 1936 roku, otoczona drzewami.

Jesteśmy placówką przedszkolną wpisaną do ewidencji placówek niepublicznych Wydziału Edukacji Miasta Gdyni pod numerem 177/PG/2011.

Strzeżony budynek z nowymi oknami i nowoczesnym systemem grzewczym, z alarmem i indywidualnym dostępem poprzez czytnik kart, zapewnia dzieciom poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Do domu przynależy duży, piękny ogród, wyposażony w atestowany plac zabaw, odpowiedni dla placówek przedszkolnych.

Plac zabaw w naszym przedszkolu

Wyposażenie wnętrza budynku to: certyfikowane meble przedszkolne sklepu Nowa Szkoła,trzy łazienki, w tym oddzielna dla personelu i łazienka, ściśle dostosowana wielkością sprzętu do potrzeb dzieci 3-5-letnich, aneks kuchenny i szatnia wyposażone zgodnie z wymogami Sanepidu i Straży Pożarnej dotyczącymi placówek niepublicznych.

W przedszkolu

Do dyspozycji dzieci są 3 sale dydaktyczno-zabawowe, jedna z kominkiem, sala zajęć relaksacyjno-artystycznych oraz gabinet do zajęć indywidualnych i logopedycznych.

W przedszkolu

Otoczenie, wnętrze domu i ogród, stworzone dla małych gospodarzy przedszkola, zostało pomyślane w sposób dający dzieciom przestrzeń do nieograniczonej ekspresji twórczej (bez zbędnego przeładowania kolorami i sprzętami).

Więcej zdjęć można obejrzeć w Galerii przedszkolnej.